اِل پُبلنو (El Poblenou) : محله ی جذاب و جدیدِ بارسلونا

اِل پُبلنو, به عنوان یک محله شناخته می شود, اما صبر کنید ما معتقدیم اینجا یک دنیای خرید و سرگرمی خاص است.مهم نیست که به دنبال مبلمان خاص برای دکوراسیون یا دنبال کافه و رستورانی برای یک بعد از ظهر آفتابی و پناه گرفتن در سایه آرامش هستید,اینجا شما را به روح خود دعوت می کند و وقتی به خود می آیید که شاید ساعتها گذشته باشد...

محله ی رو به دریای ال پبلنو که زمانی کاربردی صرفا صنعتی داشت، در حال حاضر حال و هوایی تازه و هنری دارد و تعدادی از جالب ترین گالری ها، رستوران ها و مغازه ها در این محله قرار دارند. این مقاله یک راهنمای محلی در مورد مکان هایی است که می توان با کمک آن در محله ی جذاب و جدید بارسلونا، به گشت و گذار پرداخت.

 

 

بازار پابلو آلتو (Pablo Alto) که در اولین آخر هفته ی هر ماه (به جز ماه اوت) در باغ های کارخانه ای قدیمی دایر می شود، شامل ترکیبی الهام بخش از ماشین های فروش غذا (ساندویچ هشت پا در پبره نگره (Pebre Negre)، اِمپانداس (empandas) در پولپُنتا (Pulponeta)) و همینطور البسه و لوازم خانگی می شود که اکثر آنها توسط سازنده های جوان و مستقل ساخته می شوند. سه گالری سرپوشیده در این مکان وجود دارد، در طول روز همچنین در فضای باز موسیقی زنده اجرا می شود. ممکن است جا و مکان غرفه ها هر سال دچار تغییراتی بشود اما حواستان به دُبله کوکو (Doble Coco) باشد که فروشنده اقلامی مانند ظرف های کنف هندی و کوزه های سفالی است. همینطور مایوهای راه راهِ تولیدی مارینو بارسلونا (Marino Barcelona) و لباس ها و کیمونوهای ابریشمی با طرح گل های خرچنگیِ ساخت کلارا باکونسه (Clara Baconce) را از دست ندهید.

 

 

یک گالری هنری ... و موارد متنوع دیگر

لا پلاتافرما (La Plataforma) چیزی فراتر از یک گالری هنری معاصر است که دفتر مرکزیِ ناحیه ی شهریِ پبلنو (Poblenou) نیز می باشد و هر سال در ماه دسامبر مسئول برگزاریِ افتتاحیه برای تمام استودیوهای محلی است. از نظر هنری، شما می توانید نمایشگاه هایی با موضوعات متنوع، از نقاشی و طراحی گرفته تا مجسمه سازی و عکاسی را در این محل پیدا کنید. در مراسم گروهیِ سالانه ی آرتِ ای ونتا (Arte & Venta) که در ماه نوامبر آغاز شده و سه ماه ادامه پیدا می کند، گالری تبدیل به یک محل خرید شلوغ می شود که در آن از نوشیدنی تا مواد غذایی مختلف و متنوع به عنوان عصرانه عرضه می گردد. در زمینه تمامی این اتفاقات یک موسیقی محلی و گوش نواز در حال نواختن است.

 

 

متفاوت ترین مبلمان فروشی

اتاقِ نواک (Noak) که صاحب آن یک زوج سوئدی-اسپانیایی به نام های مارتین نواکسون (Martin Noaksson) و سارا سالاس (Sara Salas) هستند، بهترین مکان برای یافتن مبلمان اسکاندیناوی است که در طی سال های 1940 الی 1970 میلادی ساخته شده و در بهترین حالت نگه داری شده اند. کالاهای ارزشمندی مثل چراغ های آرن جاکوبسن (Arne Jacobsen) و صندلی های آلوار آلتو (Alvar Aalto)، هر دو ماه یک بار از انبارشان در شهر گوتنبرگ به مغازه شان منتقل می شود. این زوج همچنین علاقه ی شدیدی به هنر دارند: نقاشی های نقاش اسپانیایی لیدیا توگا (Lidia Toga)، که بر روی دیوارهای سفید آجری نصب شده اند تا در معرض دید علاقه مندان و خریداران قرار بگیرد. آنها همچنین اواخر پارسال، گالریِ جدید خود را در آنسوی خیابان، افتتاح کردند.

طراحان بازیگوش