ایتالیا

درباره ایتالیا

کارهایی که می توانید در ایتالیا انجام دهید
تنها کافی ست کلمه ی "ایتالیا" را بشنوید و خواهید دید که چگونه است. سنگ های بی نظیر روم باستان و معابد یونانی سیسیل (Sicily). تپه های شراب پیدمونت (Piedmont) و توسکانی، خرابه های پمپئی (Pompeii) و کانال های مرموز و مکان های فروریخته ی ونیز (Venice). گردشگران قرن هاست که اینجا می آیند تا مدتی را خوش بگذرانند و اکثرا همین طور می شود.
هیچ جایی در جهان به اندازه ایتالیا تحت تاثیر رنسانس (Renaissance) که زادگاه آن نیز است نبوده است. فلورانس که اوج شکوفایی آثار هنری ماساچیو(Masaccio)، بوتیچلی(Botticelli)، داوینچی(Leonardo)، میکل آنژ (Michelangelo) و سایرین است. بخش اعظم جهان زمانی تحت سلطه روم فرمانروایی می شد، شهری که به نظر می رسد در سال 753 پیش از میلاد توسط دو برادر دوقلو به نام های رومولوس و رومئوس (Romulus and Remus) بنا شده است. هیچ جای دیگری وجود ندارد که اینقدر گنجینه های هنری داشته باشد، حتی ونیز که شهری شناور است و زمانی با بیزانتین (Byzantine) و کشورهای اسلامی در شرق تجارت داشته است.
البته این همه چیز نیست. مدت ها پیش از آنکه ایتالیا تبدیل به کشور شود، مجموعه ای نه چندان منسجم از دولت شهرها بود. قرن ها اتحاد و رقابت باعث باقی ماندن میراث هنری و معماری در ورونا (Verona) و مانتوا (Mantua) شد که در دوران رنسانس تحت حکومت سلسله ی گونزاگا (Gonzaga) اوج شکوفایی رسید. پادوا و جیتو فورچوز (Giotto) از ونیز دسترسی آسانی دارند. هنر ابدی در سینا و مکان های گوتیک (Gothic) هنوز باقی مانده اند و از اوج خود، یعنی سال 1300 تغییر نکرده اند.
پیش از آن هم فوران آتش فشان وسوویوس (Vesuvius) در سال 79 میلای، پمپئی را به مدت دو هزار سال زیر خاکستر خود قرار داده است. این بهترین جایی است که می توانید بیشترین نزدیکی را با امپراتوری روم باستان درک کنید. ساختمان های یونان باستان هنوز نیز در پاستوم، در کامپانیا و در سیسیل که بزرگترین جزیره ی دریای مدیترانه است پابرجا هستند.
تپه های پوشیده از انگور چیانتی(Chianti) و دشت های وسیع سبز پر از درخت سرو در وال دِاوریکا (Val d'Orcia )، تصاویر زیبایی را از سینک تِرِ را به نمایش می گذارند که می توانید به راحتی در آن ها سفر کنید. چه غذای دریایی در سواحل سیسیل، په پیتزا در ناپل (Naples) و پاستا در بولونیا و بارولوی سرخ و شراب باربارسکو در پیدمونت، سلیقه ی غذایی شما سفر هیجان انگیزی را برایتان به ارمغان خواهد آورد. میلان و فلورانس مرکز مد جهان هستند. به ایتالیای زیبا خوش آمدید.
 

اطلاعات مفید ایتالیا

وضعیت آب و هوای ایتالیا