بالی

درباره بالی

بالیِ زیبا ، هم یک بهشت روی زمین و هم محلی برای معناگرایی های صوفیانه است. علیرغم اینکه این جزیره ی اندونزیایی در اقیانوس جنوب ، معمولاً پر از مسافر است، بالیایی ها توانسته اند حس خوش بینی به زندگی و احترام به فرهنگ غنی شان را در خود حفظ کنند. اما بالی چیزهایی بیشتر از صوفی گری برای عرضه دارد. به زبان ساده، بالی یکی از بهترین نقاط روی زمین است. ساحل های خیره کننده و کوهستان های صخره ای و طبقه ای پوشیده در ساقه های برنج و گیاهان وحشی از جمله زیبایی های این منطقه هستند.

سواحل

سواحل طلایی بینجین (Bingin) و کوتا (Kuta) موج سواران زیادی رو به خود جذب می کنند. سفر به ساحل نوسا دوآ (Nusa Dua) هم به معنی آشنایی با آدم های دوست داشتنی، اقامت در هتل های پنج ستاره با خدمات بی نظیر، و دیدن سواحل مرجانی است. چهره ی کهن و اصیل بالی را می تواند در ساحل سانور (Sanur) دید. این منطقه که مناسب مسافران همراه با کودک است، به همراه ساحل پانتای پاسیر پوتیت (به معنای شن های سفید) یک منطقه ی بهشتی و کاملاً محصور را تشکیل داده که نسیم خنک دریا همیشه در آن می وزد.

گشت و گذار

فرهنگ سنتی بالی در هماهنگی جادویی ارکستر گاملان، رقص های سنتی منظم، و در موزه ی نقاشی اوبود (Ubud) به وضوح دیده می شود. اگر به دنبال یک بالیان (درمانگر بومی) می گردید هر بالیایی یکی از آنها را می شناسد. منطقه ی قدیمی گوآ گجه (غارهای فیل) که مجموعه ای از حکاکی های سنگی متعلق به قرن نهم میلادی است، هر بازدیده کننده ای را مبهوت می کند. نهایتاً با بازدید سحرگاهی از بزرگترین و مقدس ترین معبد شهر به نام پورا بساکی (معبد مادر) سفر شما کامل می شود.

خوردنی ها و نوشیدنی ها

کافه های کنار خیابانی که در زبان محلی به آنها وارونگ گفته می شود، بهترین غذاهای جزیره را به صورت سلف سرویس ارائه می دهند. حتماً ساتای یا کاری را در وارونگ پیشخدمت (Made’s Warung) در سمینیاک امتحان کنید یا برای خوردن بابی گولینگ (گوشت شیرین شده) به ایبو اوکا (Ibu Oka) در اوبود بروید. نخل های استوایی و نور مه آلود اوبود، ترکیبی رومانتیک را برای صرف یک منوی کامل شش (شامل پیش غذای سرد و گرم، غذای اصلی، دسر و نوشیدنی سرد و گرم) در رستوران فرانسوی-اندونزیایی موزائیک به وجود می آورد. رستوران ساحلی راجا بالی در نوسا دوآ، غذاهای ویژه ی جزیره مانند پالم ساری اولام (گوشت های دریایی دودی شده با سس نارگیل و کاری) را طبخ می کند.

اطلاعات مفید بالی

وضعیت آب و هوای بالی