بانکوک+پوکت

درباره بانکوک+پوکت

با رطوبت زیاد، کلوپ های شبانه ی متراکم و تاکسی-درشکه های زوار در رفته ی محلی (توک توک)، بانکوک تمام حواس انسان را به تصرف خود در می آورد. مرکز خریدهای سوخوم ویت و آسمان خراش های پرنور تنها بخشی از مظاهر مدرنتیه ی این شهر کهن بودایی هستند. هر روز صبح، راهب ها را می بینید که با لباس های زعفرانی رنگ به گردش به پیاده روی در شهر مشغولند و ابرهای متراکم بر بالای گنبد طلایی کاخ بزرگ آماده ی باریدن هستند. در همین زمان، قایق های دراز در حال عبور از رودخانه ی مه آلود شائو پرایا هستند و حس آرامش و روحانیت تمدن سیام را در بانکوک زنده نگه می دارند.

گشت و گذار

تجربه ی ماساژ در هوای آزاد به همراه آب نارگیل تازه، شما را در حین بازدید از دیدنی های بانکوک سرحال نگه می دارد. اگر صبح زود به کاخ بزرگ برسید می توانید از فضای معنوی حاکم بر منطقه ی کاخ بزرگ مخصوصاً در کنار مجسمه ی 64 متری بودای نشسته در وات پو لذت ببرید. خانواده ها در اطراف میدان سانام لوانگ بادبادک های رنگی را به هوا می فرستند و افرادی هم در حال تمرین صبحگاهی تای چی در کنار پارک دریاچه ی لومپینی هستند. می توانید بر روی رود شائو پرایا سوار یک قایق دم دراز شده و در غروب آفتاب، تلألو نور را بر گنبدهای زنگوله ای شکل کاخ بزرگ، تماشا کنید.

 

 

خرید

ادویه های خوش بو، خروس های جنگی و صنایع دستی تایلند، همگی در جمعه بازار چاتوچاک با 15 هزار حجره مردم را به سمت خود جلب می کنند. بهتر است در ساعات اولیه ی صبح به این بازار بروید تا هم بتوانید با فروشندگان خوش برخورد این بازار حسابی چانه بزنید و هم راهب هایی را ببینید را که با رداهای بلندشان از مسیر عبور می کنند و به بازار آمولت در نزدیکی کاخ بزرگ می روند. در همان زمان که محلی ها در خیابان های تو در توی محله ی چینی ها در حال خرید از حراجی های دائمی هستند، فروشگاه های زیبای سوخوم ویت و بوتیک های مدرن آن منتخبی از کارهای بهترین طراحان، چرم سازان و خیاطان را در خود جای داده و حتی می توانید از بوتیک جیم تامپسون، کت و شلوار دست دوز ابریشمی سفارش دهید.

شب گردی و تفریح

پایکوبی های شبانه ی افرادی که در حال برگشت از کلوپ های رقص هستند و صدای تق و تق درشکه های سه چرخه ای که در خیابان نئون بندی شده ی خائو سان در حال جابجایی مسافر هستند، نشان می دهد که شب بانکوک هم مانند روزش زنده و پرشور است – البته به لطف موسیقی و نوشکده های محلی. گروه های رقص در پاپتونگ و سوی کابوی به اجرای برنامه می پردازند، اما اجراهای کارابه کالیپسو از همه محبوب ترند. محله های سیلوم و سوخوم ویت پر از کلوپ های رقص و نوشکده های دنج هستند که نوشکده ی 61 طبقه ای ورتیگو با نمای بی نظیرش از شبِ بانکوک، معروف ترین آنهاست.

رستوران ها

با داشتن آشپزهای چیره دستی که در گوشه و کنار شهر در حال انجام حرکات اکروباتیک با تابه هایشان هستند، بانکوک بی نظیرترین شهر جهان از لحاظ تنوع غذاهای خیابانی است.

اطلاعات مفید بانکوک+پوکت

وضعیت آب و هوای بانکوک+پوکت