آتن + جزایر یونان

درباره آتن + جزایر یونان

آتن؛ شهری هیجان انگیز و بسیار گرم. شهری که تمام حواس و روح شما را در تصرف خود در می آورد و قدرت خود را به عنوان "زادگاه تمدن غرب" به شما نشان می دهد. شهر خدایان و الهه ها، و زادگاه بزرگ ترین فلاسفه ی تاریخ. آتن به معابد باستانی اش نظیر آکروپولیس و پارتنون، و همچنین به سواحل زیبایش می بالد. مهم تر از همه ی این ها، خودِ آتنی ها هستند که در عین وفاداری به ریشه های اساطیری شان، به دنبال پیشرفت هستند و در خوشگذرانی مثل ورزشکاران المپیک سرسخت و پر استقامند.

گشت و گذار

درست است که شما برای دیدن آکروپولیس با شکوه که توسط پارتنون تقدیس شده لحظه شماری می کنید، سعی کنید سیگا سیگا (آرام آرام به زبان یونانی) به گشت و گذار در آتن بپردازید. در موزه ی آکروپولیس می توانید به دیدن تاریخ معماری آتن بروید یا در بازار قدیمی آگورا که به عنوان زادگاه دموکراسی شناخته می شود، گردش کنید. برای هواخوری به باغ های ملی بروید و برای تماشای یک غروب زیبا به قله ی کوه لیکابتوس بروید.

 

خرید

آتنی های شیک پوش برای خرید لباس های مُدِ روز در پیاده روهای ارمو قدم می زنند و برای خرید زیورآلات و کیف و کشف، معمولاً قبل از ظهر به میدان کولوناکی می روند. توصیه ی ما این است که از پرسه زدن های بی هدف در پالاکا و موناستیراکی اجتناب کنید و در عوض به فروشگاه صندل های دست ساز شاعر/کفاشِ معروفی به نام استاوروس ملیسونوس بروید. بازار مرکزی شهر که محل فروش کارهای شیشه و استیل قرن نوزدهم است، صبح ها از همیشه شلوغ تر است و میوه های تازه، خشکبار، و صیدهای تازه ی دریای اژه نیز در این بازار به فروش می رسند.

شب گردی و تفریح

چه در رستوران پنج ستاره ی اسپوندی غذا بخورید یا از مطبخ های بیرون-بر سوولاکی بخرید، خوردن غذای خوب در آتن تضمین شده است. مواظب باشید منظره ی آکروپولیس در پلاکا یا موناستیراکی، حواستان را از انتخاب یک بشقاب غذای کلاسیک یونانی پرت نکند.می توانید برای خوردن ماهی تازه صید شده به بندر میکرولیمانو بروید یا برای تجربه ی حس مدرنتیه ی شهر به رستوران های شیک کولوناکی بروید.

اطلاعات مفید آتن + جزایر یونان

وضعیت آب و هوای آتن + جزایر یونان