تایلند

پوکت
پوکت یکی از شهرهای دیدنی تایلند به شمار می‌رود و با نام مروارید دریای آندامان نیز شناخته می شود که برخی از گردشگران، از آن با عنوان جزیره‌ی بهشتی یاد می‌کنند .
بانکوک+پوکت
بانکوک که مقصد بسیاری از گردشگران از سراسر جهان است، این شهر یکی از بزرگترین شهرهای جهان و یکی از پر جنب و جوش ترین پایتخت های آسیاست.

سواحل، خرید، و معابد زیبا؛ اما این همه ی تایلند نیست. از پولدارها گرفته تا کسانی که با یک کوله پشتی سفر می کنند، می توانند تعطیلات باب میل خود را در تایلند سپری کنند. گرمی و آسودگی مردم تایلند، سنت های دقیق و در عین حال رمزآلود تایلند، جشن های پرشور، و غذاهای بی نظیر، از جمله چیزهایی هستند که باعث می شوند مسافران دوباره و دوباره به تایلند سفر کنند. برای خیلی ها مهم ترین جادبه های تایلند عبارتند از کاخ های سلطنتی، ویرانه های باستانی، و معابد و مجسمه های بودایی که نماد اعتقادات مذهبی مردم هستند. در محله ی مدکپ بانکوک، شما می توانید فضای فوق مدرن و رو به گسترش شهری و محلات آرام کنار رودخانه را در یک زمان تجربه کنید. محلات تجاری مثل محله ی تاریخی چینی ها، از کوچه های تو در تویی تشکیل شده اند که با مغازه ها و رستوران های کوچک پر شده اند و نورها، صداها و بوهای مختلف در آنها احساس می شود. در حاشیه ی بانکوک، شالیزارهای برنج سرتاسر دشت های اطراف را پوشانده اند و روستاها به شکل نقطه هایی پراکنده در بین این شالیزارها به جشم می خورند. ساحل های سفید شنی و باغ های نارگیل و کائوچو استان های جنوبی و شرقی اطراف خلیج را پوشانده اند. به هرجای این کشور زیبا که بروید، تناقضات و تضادهای جالبی به چشم می خورد؛ بوداییان آرام و صلح طلب در کنار بوکسورهای خشن موای (یک سبک بکس تایلندی) زندگی می کنند. تایلند پر رمز و راز همیشه در حال اغوای مسافران کنجکاو است.

همه نوع ماجراجویی و هیجانی در تایلند وجود دارد؛ از ورزش های پرهیجان زمینی و آبی گرفته، تا پیاده روی به همراه روستاییان کوه نشین و پایین آمدن از صخره های آهکی. زیرساخت های خوب این کشور به مسافران اجازه می دهد که با اتوبوس، قطار، ماشین، قایق یا حتی با بالون سفر کنند. پروازهای اقتصادی خوبی هم بین بسیاری از شهرهای تایلند رفت و آمد می کنند. جزیره های زیبای استوایی از هتل های پنج ستاره ی بین المللی تا مسافرخانه های ارزان قیمت را در خود جای داده اند و آماده ی پذیرایی از همه نوع مسافری هستند. غذاهای محلی دارای تنوع زیادی هستند و ترکیبات فوق العاده ای از انواع طعمم های شیرین، ترش، و نمکی در بین این غذاها وجود دارد – و البته غذاهای تند و پرادویه ی تایلندی هم که جای خود دارند.