مالدیو

مالدیو
شهر Male از شهرهای کشور مالدیو است ، که بومیان این سرزمین آن را مه لای می‌نامند. این شهر در نزدیکی شهرهای Hulhule و Kaafu Atoll و Maafushi قرار دارد.

مالدیو در خط ساحلی اقیانوس هند به طول 806 کیلومتر قرار گرفته است. شن های سفید و درخشان این سواحل از سویی با درختان نخل و از سمت دیگر با یکی از زلال ترین آبهای دنیا احاطه شده است. صخره های مرجانی و ماهی های استوایی – از دلقک ماهی درخشان گرفته تا سفره ماهی ها - در بخش ساحلی اقیانوس زندگی می کنند. تماشای غروب آفتاب از عرشه ی کشتی های تفریحی، گشت و گذار در جزیره های غیرمسونی و تجربه ی انواع مخلتف ماساژ و آب درمانی تنها بخشی از جاذبه های این سفر هستند. سفرهای لوکس به جزایر خصوصی در فاصله ی یک ساعت از پایتخت مالدیو شما را به دنیایی دیگر می برد.

مناطق ساحلی

تمام مجموعه های اقامتی مالدیو دارای ساحل اختصاصی هستند. تراکم این ساحل ها به تعداد مهمانان این مجموعه ها بستگی دارد و معمولاً بین ماه های دسامبر تا آوریل به حداکثر می رسد. جزیره ی کاکائو در جنوب جزیره ی مرجانی ماله (Male) تنها دارای 36 سویت مسکونی است و بنابراین همیشه تراکم مناسبی دارد. تالاب کم عمق این جزیره برای موج سواری و قایق رانی بسیار مناسب است و ساحل های مصنوعی ریتی رای بی همتا (One & Only Reethi Rah) با تنگه های کوچک و امن برای آب تنی بچه ها مناسب هستند.

گشت و گذار

در مالی که در واقع اصلی ترین جزیره و پایتخت مالدیو است، موزه ی ملی قرار داد که تاج های جواهرنشان و رداهای مخصوص مراسم سلطنتی در آن نگهداری می شوند. کشتی های تفریحی در تمام شبانه روز در اطراف صخره های مرجانی مناسب شیرجه زدن، قایقرانی یا ماهیگیری در حرکتند. مراکز ماساژ و آبدرمانی با اتاق هایی مشرف به منظره ی اقیانوس، به مهمانان این امکان را می دهند در حین لذت بردن از ماساژ، به عبور دسته های بزرگ ماهی ها نگاه کنند. بیشتر مسافران معمولاً در یک مجتمع تفریحی مقیم می شوند و به ندرت از تجربه ی زندگی در لوکس این مراکز صرف نظر می کنند.

خوردنی ها و نوشیدنی ها

مالدیوی ها به دلیل زندگی در یک مجمع الجزیره، از لحاظ طبخ غذاهای دریایی مشهورند. ماهی های سرخو و شاه میگوهای کبابی وقتی در یک آلاچیق چوبی در ساحلی اختصاصی که با نور شمع روشن شده سرو می شوند، طعمشان دوچندان می شود. غذاهای خامه دار و پر ادویه مثل miruhulee boava (هشت پا، فلفل و برگ های کاری به همراه برنج) در تخصص آشپزهای این کشور است.

طبیعت

جزایر مالدیو عموماً جنگلی هستند اما زیست بومِ اقیانوسی این منطقه نیز با پوشش مرجانی و تنوع آبزیانش بی نظیر است. سنجاب ماهی های بزرگ و پروانه ماهی های رنگارنگ در تودرتوی غارهای زیر آب می لغزند و مرجان های لطیف بر روی صخره ی موز در شمال جزیره ی مرجانی ماله می درخشند. دسته های بزرگ کوسه های خاکستری در محلی به نام سرِ شیر دور هم جمع می شوند و کوسه نهنگ ها که بزرگ ترین آبزیان اقیانوس هستند، در بخش های دورتر جزیره مرجانی آری (Ari) به حرکت مشغولند.

 

.